Fileto viçi e mbushur me kumbulla dhe fara pishe

  1. 500 gr fileto vici

  2. 150 gr kumbulla t thata Palma

  3. 100 gr fara pishe

  4. verë e bardhë

  5. kripë

  6. piper i zi

  7. vaj ulliri

  8. gjethe dafine

  9. stika të grira Palma

Përgatitja

Marrim fileton e vicit dhe e shpojme mes për mes me një thikë.Futim në fillim kumbullën e thatë ,pastaj farat e pishës dhe e mbushim të gjithë fileton në këtë mënyrë derisa mbushet komplet.Në një tenxhere hedhim vaj ulliri dhe vendosim fileton e vicit të mbushur të skuqet.E skuqim në të gjitha anët derisa të marrë ngjyrë te kuqerremtë,e shuajme me verë,hedhim kripën,piperin e zi,dafinën dhe 1 gote ujë.E lëmë të zjejë për 30min derisa dhe lëngu të shteroje.E heqim nga zjarri, e lëmë të ftohet, e presim në formë rrethore dhe lëngu i mbetur i hidhet persiper.
Shërbehet e ftohtë

60 MINUTA

4 PERSONA