Kek me arra

  1. 250 gr miell

  2. 4 vezë

  3. 15gr maja

  4. 100ml qumësht

  5. 1 mollë

  6. 250gr arra Palma

  7. 150gr sheqer 

  8. gjalpë

Përgatitja

Sitim miellin me majanë pluhur. Me rrahësen elektrike rrahim vezët me sheqerin derisa të përfitojmë një masë shkume të bardhë.
Bashkojmë qumështin me temperaturë ambienti dhe mollën e grirë në rende në moment, me qellim që të mos oksidohet.
Trazojmë me luge druri duke shtuar pak e nga pak miellin e situr.
Shtojmë në fund arrat në copa dhe i përziejme mirë. Lyejmë me gjalpë stampën e kekut dhe më pas e sperkatim dhe me miell. Hedhim në të brumin e krijuar duke niveluar mirë. Pjekim në furre me temp 180° të parangrohur dhe e lëmë për 40 minuta të piqet.

40 MINUTA

4 PERSONA